ECDL/ICDL - European/Internacional Computer Driving Licence je celosvětově rozšířený certifikační koncept počítačové gramotnosti a počítačových znalostí a dovedností. Zahrnuje celou škálu vzdělávacích a certifikačních programů, z nichž nejrozšířenější jsou programy ECDL Core (počítačová, resp. digitální gramotnost a digitální kvalifikace) - právě pro tento program má Obchodní akademie a Střední odborná škola cestovního ruchu Choceň akreditaci.

Přihlášky studentů školy u Ing. Loučkové nebo Mgr. Šedové, vždy nejpozději 2 pracovní dny před termínem testování!

Testování pro veřejnost.: Přihlášky uchazečů z řad veřejnosti na louckova@oa-chocen.cz nebo na tel 702 292 290.

V  současné době nabízíme testování a přípravu na testování z těchto mezinárodních modulů:

Jsme jedinou střední školou v České republice, akreditovanou v nejširším možném měřítku na testování ECDL Core a digitální fotografie!

Třídě VS3 se povedla výjimečná věc - pod vedením třídní učitelky Mgr. Hany Martinkové 23 žáků z celkového počtu 28 složilo od února do října letošního roku minimálně 4 zkoušky ECDL. Z toho 16 žáků a třídní učitelka složili dokonce všech sedm zkoušek! Zbývající žáci se nakonec rozhodli, že chybějící zkoušky složí dodatečně také – držíme jim palce.