Městské gastronomické slavnosti v Litomyšli

Žákyně 1. ročníku Nikola Zvoníčková a žákyně 2. ročníku Natálie Pirklová z oboru vzdělání Kuchař – číšník se v sobotu 18. května 2024 zúčastnily v rámci Gastronomických slavností M. D. Rettigové v Litomyšli soutěžní přehlídky gastronomických škol.

Soutěžním úkolem bylo připravit v časovém limitu 50 minut 4 porce teplého pokrmu, kde povinná surovina byla smetana v jakékoliv úpravě, živočišná nebo rostlinná.

Děvčata soutěžila s pokrmem „Králičí hřbet plněný kuřecí fáší, rozkvetlý kiš, houbová omáčka, piklované ředkvičky, brokolice a libečkový olej“.

Soutěžící hodnotila odborná porota, ve které byli zastoupeni členové Asociace kuchařů a cukrářů ČR a další odborníci v oboru gastronomie.

Zároveň jsme naši školu prezentovali v prodejním stánku, kde žáci a učitelé prodávali zákusky a dorty vyrobené od našich cukrářů.

Ing. Marie Michálková