Mikrosvět kolem nás

Ve dnech od 3. do 14. června se také ve druhém pololetí žáci tříd O1A, O1B, VS2, CR2, KU2 a CU2 zúčastnili v rámci výuky předmětu „Chemie“ a „Základy přírodních věd“ laboratorních prací.

Tyto hodiny byly tematicky zaměřeny na mikroskopii, žáci pracovali s polysacharidy a disacharidy. Nejprve zkoumali pomocí jodové tinktury přítomnost škrobů v různých surovinách, v další části výuky si připravovali preparáty ze čtyř druhů škrobů, které potom sledovali pod mikroskopem. Nakonec měli možnost porovnat zvětšené vzorky různých disacharidů.

Při práci opět přišly na řadu nové pomůcky. Nově žáci pracovali s mikroskopy, které lze připojit přes USB kabel k notebookům. Přímo do tubusu lze umístit digitální fotoaparát a vše, co je na stolku umístěno, přechází do zorného pole na obrazovce. Poté lze provádět jednoduché úpravy fotografií (upravit jas, změnit velikost obrázku atd.), stáhnout je a použít do elaborátu.

Žákům se práce s novými moderními pomůckami líbila, byla pro ně zajímavá a tyto hodiny si užili.

Ing. Hana Michalcová