Obdrželi jsme grant z programu Erasmus +

Naše škola uspěla s žádostí o grant z programu Erasmus + školní vzdělávání, Klíčová akce 1 – projekty mobility osob. Díky našemu projektu „S jazyky a online nástroji pomůžeme žákovskému rozvoji“ budeme moci vyslat 5 pedagogů naší školy na jazykové a metodické kurzy do Irska.

Primárním důvodem realizace tohoto projektu je rozvoj jazykových a odborných dovedností pedagogů naší instituce s cílem zvýšit šance studentů naší školy na jejich uplatnění v rámci jejich oborů na evropském trhu práce. Stěžejním cílem je rozvoj komunikační kompetence v anglickém jazyce u dvou učitelů praktického výcviku a u jednoho pedagoga, který bude mít zájem podílet se na projektech zaměřených na výměnu znalostí v oblasti cestovního ruchu naší instituce. Věříme, že pokud si vylepší své jazykové dovednosti, budou se schopni podílet na realizaci gastronomických projektů, popřípadě projektů v oblastech cestovního ruchu.

Domníváme se, že evropští partneři, se kterými budeme v budoucnosti spolupracovat, nám pomohou rozvíjet klíčové kompetence našich studentů a umožní nám dále zdokonalovat výchovně vzdělávací proces pomocí sdílení poznatků v oblasti gastronomie a cestovního ruchu. Díky znalostem nabytým při absolvování tohoto projektu bychom chtěli v budoucnosti působit nejenom jako vysílající, ale zároveň také jako přijímací organizace. Jsme přesvědčeni, že taková participace povede k efektivnímu sdílení gastronomických poznatků s jinými institucemi, internacionalizaci evropské kuchyně, rozvoji klíčových kompetencí našich žáků a neposlední řadě k rozvoji komunikační kompetence v anglickém jazyce spolu s interkulturní komunikační kompetence u našich studentů.

Dále bychom chtěli zlepšit komunikační kompetenci v anglickém jazyce u jednoho učitele IT a rádi bychom poslali jednoho učitele na kurz související s výukou anglického jazyka v online prostředí, abychom spolu dokázali inovovat a zefektivnit výuku angličtiny v e-learningovém prostředí. Cílem je vytvořit moderní e-learningové prostředí, kde bude anglický jazyk používán jako Lingua Franca, ve kterém budou moci žáci naší instituce i zájemci z řad veřejnosti kontinuálně rozvíjet svou komunikační kompetenci v anglickém jazyce.

Informační kampaň určená zájemcům o projekt proběhne v září a říjnu 2020. Zájemci se mohou hlásit u koordinátora projektu Mgr. Lukáše Chadimy.