Rozvoj pracovních dovedností – Představení projektu

Náš Erasmus + projekt 2018-1-CZ01-KA102-047323 „Rozvoj pracovních dovedností“ je zaměřen na odbornou přípravu skupiny vybraných žáků naší školy. Projekt vychází z potřeby zkvalitnění vzdělávání na střední škole a z potřeb zvýšit zájem o dané obory. Zkvalitnit by se měla zejména oblast odborné a jazykové přípravy tak, aby žáci získali motivaci pro další studium a odborný růst ve své profesi.

Projekt proběhne formou pracovní stáže, které se zúčastní 2 žáci učebního oboru Kuchař- číšník, 2 žáci učebního oboru Cukrář, 4 žáci maturitního oboru Cestovní ruch a 4 žáci maturitního oboru Obchodní akademie – zahraniční obchod. Žáci během stáže získají nové praktické zkušenosti a dovednosti a také zlepší své jazykové a komunikační kompetence v jinak nenahraditelném reálném profesním prostředí. Žáci budou po celou dobu stáže hodnoceni dle principu ECVET jednotek výsledků učení, které jsme společně s partnerskými organizacemi ujednali před samotnou stáží. Realizace stáže bude v červnu 2019 a stáž bude v rozsahu 14 dní (12 pracovních dní a 2 dny cesty).
Účastníci budou po celou dobu praxe monitorování mentory z partnerských organizací a také doprovodnými učiteli, kteří budou pravidelně docházet na pracoviště žáků. Účastníci budou hodnoceni na základě jednotky učení ECVET, hodnoceni budou mentorem partnerské organizace.

Účast na zahraniční stáži je velkou motivací pro osobní i profesní růst. Vzroste zájem o studované obory, zvýší se motivace k lepšímu prospěchu a zejména ke studiu cizích jazyků. Stáž je skvělým odrazovým můstkem pro budoucí pracovní kariéru.

Z hlediska jazykového budou mít žáci možnost denně komunikovat v anglickém případně německém jazyce s personálem a hosty restauračních zařízení, kdy využijí stávající slovní zásoby, a především rozšíří své jazykové kompetence o novou terminologii a společenské fráze a obraty.

Více informací o samotném programu Erasmus + a o projektech mobility osob v odborném vzdělávání naleznete na níže uvedených odkazech:

Za organizátory Erasmus + projektu Mgr. Lukáš Chadima